​Оскарження ухвали про примусове стягнення

Январь 10, 2022
Нанесение клея на кафель

Ви можете оскаржити виконавчий лист нотаріуса у суді. Коли ви подаєте заяву, зверніть особливу увагу на формулювання". Вирази "виконавчий лист скасовано" і "він визнаний недійсним" є розмовними і не підходять для судового розгляду. Так, це настільки тонкий момент, що від нього залежатиме результат справи. Арешт зарплати, пенсії можливо скасувати, дізнайтеся як.

Доцільно подати заяву про винесення попередньої судової заборони та одночасно клопотати про припинення виконавчого провадження. У принципі суд дозволить таке клопотання. Це дуже важливо для боржника. Припинення провадження у справі не знімає арешт з майна, але забезпечує його безпеку. Наприклад, якщо на автомобіль накладено арешт, судовий пристав-виконавець не може виставити його на аукціон для сплати боргу.

Причини для оскарження нотаріального виконавчого листа

Для того, щоб суд виніс рішення на вашу користь, необхідно довести, що нотаріус діяв незаконно. Виконавчий лист, виданий нотаріусом, може бути скасований з наступних причин

Кредитний договір не засвідчується нотаріально.

Заперечення характеру боргу.

Недотримання термінів подання заявки.

Нарахування відсотків чи неустойок після закінчення терміну кредиту.

Кредитний договір був нотаріально засвідчений.

Непоодинокі випадки, коли нотаріус видає виконавчий лист на договір, який не був нотаріально завірений. На практиці така дія є незаконною та веде до видалення запису.

Характер зобов'язання має бути спірним.

Щоб законно видати виконавчий лист, нотаріус повинен переконатися, що між боржником і кредитором немає спору і що сума, що підлягає стягненню, не заперечується.

Ось типовий випадок із судової практики. Ендрю дізнається, що його рахунок було прикріплено. Підставою цього є виконавчий лист, виданий нотаріусом. Чоловік звернувся до суду, стверджуючи, що нотаріус не перевірив, чи заперечується борг. У записах нотаріуса був вказівки те що, що нотаріус підтвердив неіснування спору. Сам факт того, що Ендрю заперечував суму боргу, свідчить про наявність спору. Відповідач не надав жодних доказів, які спростовують це твердження. В результаті суд задовольнив заяву Андрія і визнав виконавчий лист, який не підлягає виконанню.

Рассказать о статье