Чому видаляти родимки вдома небезпечно - Отделка Ванной Комнаты

Чому видаляти родимки вдома небезпечно

Октябрь 16, 2023

Чому видаляти родимки вдома небезпечно

Багато хто з нас чув, що родимки далеко не завжди є просто потемнінням на шкірі. Невеликі цятки, особливо підозрілого відтінку та форми, можуть стати причиною серйозного захворювання – меланоми. На щастя, регулярна діагностика у дерматолога дозволяє звести нанівець ризик таких ускладнень. Усі підозрілі родимки та бородавки сьогодні легко можна видалити на спеціальному обладнанні.

Сама процедура триває не більше 5 хвилин, не викликає дискомфорту чи больових відчуттів, не потребує підготовки чи подальшого догляду за ділянкою шкіри. У той же час деякі пацієнти побоюються записуватись на видалення родимок і шукають усі можливі способи позбутися підозрілих новоутворень у домашніх умовах. На допомогу їм приходять статті в інтернеті, де описані всі можливі народні методи таких процедур. Чому це небезпечно та до чого може призвести видалення невусів у домашніх умовах? Нижче ми зібрали відповіді на ці запитання.

Які способи видалення родимок є небезпечними

Всесвітня організація охорони здоров'я не підтвердила на даний момент жодних методів порятунку від невусів. Родимки та бородавки зводити рекомендують виключно у кабінеті у дерматолога. Фахівці використовують сучасні потужні лазери та видаляють лише ті освіти, які справді є підозрілими та потенційно небезпечними.

Серед найнебезпечніших методів видалення родимок є:

  1. Збривання новоутворень бритвою або зрізання їх ножицями. У жодному разі не варто травмувати шкіру. Таким чином, ви помітно підвищуєте ризик зараження крові.
  2. Видалення агресивних хімічних речовин. Часто можна знайти рецепти народних засобів на основі оксиду кальцію чи саліцилової кислоти. Туди можуть додаватися й інші корисні речовини: вітаміни, екстракти корисних рослин, ефірні олії. Однак агресивні хімічні сполуки подразнюють шкіру і можуть спричинити серйозні ускладнення.

Також серед небезпечних методів видалення родимки будинку – використання деяких харчових продуктів, наприклад, соди, часнику, яблучного оцту тощо.

Чим небезпечно видалення родимок у домашніх умовах

Згідно з дослідженнями, самостійне видалення невуса як аптечними препаратами (жоден з яких не схвалено ВООЗ), так і народними засобами в 10 разів збільшує ризик виникнення ускладнень. У той час як апаратне видалення зводить всі ці ризики нанівець.

Серед інших ускладнень:

  • поява постійних рубців;
  • неповне видалення родимки та подальший рецидив;
  • зараження шкіри;
  • сильна кровотеча.

Як бачите, ефективність домашнього видалення родимок нічим не підтверджена. А ось небезпека такої процедури більш ніж реальна. Тому краще звертатися за допомогою до перевірених досвідчених фахівців. Дерматологи, які працюють у «Сіті Клінік», видаляють родимки та бородавки на потужних сучасних лазерних установках, проводять ретельну діагностику, оглядають дерматоскопом усі невуси та гарантують індивідуальний підхід до кожного пацієнта.

Рассказать о статье