​Що таке токарна обробка з ЧПУ? - Отделка Ванной Комнаты

​Що таке токарна обробка з ЧПУ?

Июль 22, 2022

Щоб зрозуміти, що таке токарна обробка на верстатах із ЧПУ, спочатку необхідно зрозуміти природу самого процесу токарної обробки. Слід відзначити, що такарна обробка на станках с чпу - це метод виготовлення деталей шляхом зрізання матеріалу із заготівлі, що обертається навколо осі. Матеріал найчастіше має форму прутка та затискається в патроні токарного верстата. Різання здійснюється за допомогою спеціальних інструментів, які здатні відокремити шматок матеріалу чітко певним чином, щоб залишити те, що ми спроектували як нашу деталь.

Процес токарної обробки на верстатах з ЧПУ

Токарна обробка з ЧПУ відрізняється від вищеописаної токарної обробки лише тим, що вона виконується на верстатах з комп'ютерним керуванням. Принцип процесу ідентичний, проте управління з ЧПУ дає набагато більше можливостей надання деталі потрібної форми. Це з тим, що з руху машини відповідає комп'ютер, тому неточності і помилки виключені.

Відмінності між токарною обробкою з ЧПУ та фрезерною обробкою з ЧПУ?

Хоча обидва методи належать до технології механічної обробки і, отже, передбачають створення деталей шляхом видалення матеріалу, між ними є кілька ключових відмінностей:

Види обробки на верстатах з ЧПУ

при токарній обробці з ЧПУ матеріал обертається, а інструмент нерухомий, тоді як при фрезеруванні все навпаки - обертається інструмент, а матеріал залишається на місці.

У токарних верстатах використовуються інструменти з однією різальною кромкою, яка постійно знаходиться в матеріалі під час різання, у той час як у фрезерних верстатах інструменти зазвичай мають кілька ріжучих кромок, які входять і виходять з матеріалу кілька разів під час обробки.

З вищезгаданої відмінності випливає інше, що стосується утворених сколів. При токарній обробці часто утворюється довга безперервна стружка, у той час як при фрезеруванні, за визначенням, утворюється коротка і фрагментована стружка.

Токарна обробка створює поверхні, що обертаються, такі як циліндри і конуси, в той час як фрезерування в основному створює плоскі поверхні, хоча це не так, оскільки це дуже універсальний метод обробки.

Які матеріали можна обробляти за допомогою токарної обробки з ЧПУ?

Токарна обробка з ЧПУ - це дуже гнучкий процес, коли йдеться про обробку широкого спектру матеріалів. Розвиток сучасних різальних інструментів постійно розширює спектр матеріалів, доступних для обробки токарних верстатів з ЧПУ. Однак нижче наведено короткий перелік найбільш поширених та типових для даного виду обробки:

  • метали
  • пластмаси
  • дерево
Рассказать о статье