Умови роботи на територіях, віддалених від житлових міст і селищ, вимагають від керівництва створення комфорту для персоналу. Вирішити проблему можна установкою побутівок або купівлею вагон-будинків. Другий варіант - більш зручний, мобільний і економічно вигідний.
На сайте Телеграф вы узнаете про все нюансы при выборе недвижимости.
Вагон-будинок - це невелика споруда, що представляє собою блок-бокс, який змонтований на рамі, колісному шасі або санях. Його можна швидко перевозити за допомогою вантажної техніки з місця на місце. Установка не вимагає додаткових заходів з підготовки, досить вибрати рівну площадку без дерев і кущів.
Вагон-будинки активно використовують в будівельній, дорожній сфері, організації геологічних, археологічних експедицій, екстремального відпочинку. Крім житлових приміщень для тимчасового розміщення персоналу можна придбати споруди для виконання ряду виробничих і допоміжних робіт.
Класифікація вагон-будинків за призначенням
Згідно ГОСТ 25957-83 і ГОСТ 22853-86 вагон-будинки ділять на кілька категорій, відповідно до функціонального призначення. Вони також відрізняються конструкцією.
1. Виробничі
У тимчасових виробничих приміщеннях організують майстерні, лабораторії та інші споруди, які потребують розміщення в опалювальному приміщенні. Найчастіше такі вагон-будинки мають площу 20-28 кв.м, опалення, водо- і електропостачання.
2. Складські
Приміщення для зберігання інструменту, установок і приписів можуть бути різної площі. Найчастіше вони не опалюються, не обладнані комплектом меблів.
3. Житлові
Житлові вагончики можуть бути різної місткості - від 1-2 до 8 осіб. Усередині є все для проживання - опалення, вода, санітарні відсіки, меблі.
4. Адміністративні
Споруди для розміщення керівництва, проведення нарад, зберігання необхідної документації відрізняються великою площею, оформленням в корпоративному стилі, комплектацією столами, шафами, сейфами. Найчастіше їх використовують для організації роботи об'єкта, але можливе виготовлення комбінованих вагончиків з житловими і робочими відсіками.
5. КПП
Нерідко об'єкт вимагає охорони, тому на вході встановлюють вагон-будинок КПП. Він обладнаний усім необхідним для розміщення охорони на термін до 24 годин. Основна відмінність від житлових і виробничих вагон-будинків - міцний зварний каркас і облицювання профлист.
6. Допоміжні
Для вирішення побутових, медичних, гігієнічних потреб на об'єктах використовують допоміжні вагон-будинку. До них відносяться сушарки, душові, медпункти, їдальні. Комплектація таких споруд відповідає їх заявленому призначенню.