Що вигідніше будувати: одноповерховий або двоповерховий будинок? - Отделка Ванной Комнаты

Що вигідніше будувати: одноповерховий або двоповерховий будинок?

Декабрь 6, 2020

Зважившись на індивідуальне будівництво, доводиться стикатися з безліччю організаційних і технічних питань. Одним з перших і найбільш спірних стає той, що змушує вибирати висотність майбутнього житла.

Профессиональная химчистка обуви по выгодной цене.

Що вигідніше будувати: одноповерховий або двоповерховий будинок

У питанні «Що краще будувати: одноповерховий або двоповерховий будинок?» немає єдиної думки. Однак, ви можете полегшити для себе вибір, порівнявши вигоди і недоліки зведення кожного типу об'єктів, про які буде розказано нижче.

Різниця в ціні будівництва одноповерхового і двоповерхового будинку

У деяких випадках споруда в два поверхи може обійтися дешевше одноповерхової будівлі. Все залежить від площі, конструктивних особливостей, планування. Однак, є певні статті витрат, за якими одноповерховий будинок вигідніше аналогів.

Фундамент і покрівля

Будівництво двох поверхів може зажадати більш ретельного підходу до влаштуванню основи. Пов'язано це зі збільшеними навантаженнями. У більш серйозної теплоізоляції потребує покрівля, якщо ви будуєте мансардний будинок.

перекриття

Щоб домогтися акустичного комфорту на нижньому поверсі, потрібно грунтовно підійти до організації перекриттів. Цього вимагають і правила безпеки. Витрати на додаткові матеріали можуть виявитися відчутними. Крім того, не варто забувати про необхідність організації сходи на другий поверх, що теж вимагає окремих фінансових вкладень.

Інженерні комунікації

При будівництві одноповерхового і двоповерхового будинку немає серйозної різниці хіба що в прокладці електрики. Решта інженерні комунікації в будинку з двома і більше поверхами стають значно важче для монтажу. Наприклад, якщо ви вирішили встановити на другому поверсі окремий санвузол, який до того ж розташовується на іншому рівні від аналогічного приміщення нижнього ярусу, то каналізаційні та водопровідні труби доведеться прокладати в міжповерхових перекриттях.

Особливо витратною стає установка вентиляції для двоповерхового будинку. Пов'язано це зі значним ускладненням проекту.

Вартість робіт

Будівельники охочіше беруться за зведення одноповерхових будівель, так як це швидше, простіше і зручніше. Тому при бажанні побудувати двоповерховий будинок можна побачити в кошторисі націнки за висотність. Пов'язано це зі зростаючою ризиком для робітників, а також з ускладненням багатьох процесів, наприклад, підйом вантажів для організації покрівлі.

Коли будівництво двоповерхового будинку необхідно?

При поверхневих розрахунках стає очевидно, що одноповерхова споруда буде економічно вигідною. Однак, так виходить не завжди. У деяких випадках двоповерхові будинки обходяться дешевше. Наприклад, якщо мають більш продуманим плануванням і конструкцією.

Доцільно будівництво будівель у два поверхи і на маленьких ділянках. Якщо простір не дозволяє звести будинок площею в 150 кв. м і більше, є сенс розмістити житлові приміщення в два яруси.

Мансардний або двоповерховий будинок?

Переробка горища під житлове приміщення - популярне рішення в ІЖС. Мансардні поверхи мають певний шармом і затишком. Однак, варто пам'ятати, що повноцінний другий поверх дає більше корисних метрів вільного простору. Крім того, утеплення покрівлі під житлове приміщення стає більш трудомісткою і фінансово витратною завданням. Мансардні вікна коштують дорожче звичайних, а їх установка вимагає певної вправності і досвіду. Навіть незначні помилки призведуть до порушення герметичності.

В якості висновку

У більшості випадків будівництво одноповерхового будинку є економічно вигідним рішенням, але не завжди є можливість його реалізувати. Визначати кількість поверхів варто виходячи не з ціни, а з зручності проживання. По-перше: на будівництво другого ярусу завжди можна додатково заробити, а перебудувати вже зведений будинок вкрай складно і дорого. По-друге: при грамотному підході до проектування можна серйозно скоротити витрати.

В одноповерховому будинку є свої недоліки, наприклад, складніше грамотно розподілити житлові приміщення. При цьому двоповерхові будівлі вимагають установки окремих зручностей на верхньому ярусі, сходи, яка небезпечна для дітей і літніх людей.

Рассказать о статье

Расскажите о нас