Забарвлення металевих конструкцій вимагає попередньої підготовки поверхні. Покриття буде легко наноситися і триматися набагато міцніше, якщо поверхня попередньо знежирити. Різні миючі та чистячі засоби допоможуть позбутися від пилу, вологи, жирів і інших речовин, які можуть перешкодити нанесення грунту і лакофарбового покриття. Відсутність проміжних речовин між шаром фарби і металом дозволяє домогтися гарної адгезії.
На сайте компании источник поможет ознакомиться с услугами и сделать заказ на металлоконструкции любой сложности.
Знежирення є процесом видалення органічних речовин.
Існує три основні різновиди цього процесу:
видалення жирів за допомогою органічних розчинників,
обробка металу розчином лугу, і
електрохімічне знежирення.
Більшість речовин, які використовуються в промисловому знежирюванні, є токсичними. Р
абота з таким класом речовин передбачає наявність спецодягу та інших засобів захисту, а робоче місце повинно бути обладнане хорошою вентиляцією.
Роботу по застосуванню органічних розчинників варто почати з нанесення на руки спеціальною захисною пасти.
Наступним кроком є обробка металу гарячими або негорючими розчинниками. Горючі органічні розчинники найбільш доступні.
Найпоширенішими з них є бензин, гас, вайт-спірит. До негорючих розчинників відносяться різні фреони, фторовані і хлоровані вуглеводні. Перевагою негорючих розчинників є їх пожежобезпечність.
Обробка металевої поверхні розчином лугу призводить до перетворення жирів в розчинні сполуки. Ці сполуки є нічим іншим, як милом. Мило згодом легко змивається за допомогою гарячої води. Існують професійні миючі засоби на лужної основі, що дозволяють видаляти жирові забруднення навіть з поверхні кольорових металів. Необхідно нанести робочий розчин губкою, ганчіркою або розпилювачем. Через кілька хвилин, потрібно потерти місце впливу лужного розчину щіткою, і змити залишки забруднення проточною водою.
Для більш ефективного впливу розчинів лугів, в них можуть бути додані емульгатори. При нагріванні розчину до температури в 60 градусів, вони починають взаємодіяти з жирами. З'єднуючись із забрудненням, речовини утворюють емульсію. При зниженні температури відбувається зворотна реакція - з'єднання розпадаються. Жири, за законами фізики, спливають на поверхню розчину, що дозволяє легко видалити їх.
Необхідно стежити за тим, щоб на оброблюваної поверхні не залишалося бульбашок повітря. Особливо часто вони можуть зустрічатися в різних поглибленнях. У тому місці, де буде пропущений бульбашка повітря, вплив розчину буде нульовим, і жирові забруднення залишаться. В такому випадку слід використовувати щітку для нанесення розчину і видалення надлишок повітря.
Електрохімічне знежирення металів дуже складно організувати в домашніх умовах. Для його проведення потрібно застосування струму промислової частоти. Також необхідно точно дотримуватись полярності в залежності від металу: сталь обезжиривается на аноді, а чорні і кольорові метали на катоді.
Після проведення процедури знежирення, необхідно переконатися в її якості. Досить на оброблену поверхню капнути краплю води. Якщо вода добре змочує метал і розтікається по ньому, значить, жири були видалені. Якщо крапля матиме форму кульки, то процедуру знежирення слід провести ще раз.