Практично у всіх великих містах люди тоннами скуповують бутильовану воду, оскільки водопровідна їх не влаштовує. Але є більш економічна альтернатива: установка фільтра під мийку, який дозволить отримувати очищену воду для пиття і приготування їжі. Існують самі звичайні моделі проточного типу для мінімальної очищення і видалення запаху хлору і серйозні системи зворотного осмосу. Є й такі пристрої, які вбивають бактерії і додатково мінералізують. Який фільтр для води краще? Розглянемо кращі моделі кожного типу.
Купить фильтры для воды по выгодной цене и отличного качества вы можете в любое удобное для вас время.
проточні фільтри
Проточні агрегати являють собою систему з кількох модулів, через які послідовно проходить рідина. Під час проходження через картриджі, вода отримує первинну і фінішну ступені очищення. У різних проточних пристроях можуть встановлюватися такі картриджі:
Для механічного очищення . Картридж з вмістом поліпропіленових волокон і активованого вугілля для усунення від механічних суспензій різного розміру. Відмінно очищає від вільного хлору і іржі.
Універсальні. Застосовуються для колодязної або свердловини води з невеликим вмістом домішок (зрозуміти це можна замовивши відповідний аналіз).
Для жорсткої води. У «начинку» таких комплектуючих входить іонообмінна смола, яка усуває іони кальцію і магнію.
Антибактеріальні. Модулі, призначені для усунення бактерій і мікроорганізмів.
Перевагою проточних агрегатів є можливість комбінувати різні фільтраційні модулі, що дозволяє підібрати потрібну «команду» для певної води. Також самі пристрої та їх комплектуючі коштують дешевше, ніж системи зворотного осмосу. Їх продуктивність вище, а обслуговування простіше. Однак на відміну від зворотного осмосу проточні фільтри не мають такого високого ступеня очищення.
Системи зворотного осмосу
Система зворотного осмосу також оснащується модулями для механічної і хімічної очистки. Однак в ній вода додатково фільтрується при проходженні мембрани зворотного осмосу. При цьому молекули води проходять, а молекули деяких речовин затримуються. Так, наприклад, зворотний осмос затримує молекули фенолу і кадмію, в той час як звичайні фільтри їх пропускають. Завдяки такій очищення вода стає практично дистильованої і її можна сміливо заливати в праску (накип буде утворюватися). А щоб вода не втратила свій смак, вона проходить через фільтр поста, а в деяких моделях і через мінералізатор.
Є у зворотного осмосу і деякі недоліки. Наприклад, продуктивність більшості пристроїв становить від 0.08 до 0.5 л / хв, що в рази нижче, ніж у проточних фільтрів. Через це з пристроями зворотного осмосу додатково йде накопичувальний бачок, куди надходить відфільтрована вода. Даний фактор впливає на розміри місця, яке необхідно виділити фільтрам для води під мийку. Який краще вибрати накопичувальний бачок в цьому випадку, доведеться виходити з габаритів мийки.
Також відзначимо, що високомолекулярна фільтрація передбачає отримання малої кількості чистої води - близько 70% виводиться в каналізацію. Однак, якщо ви живете в приватному секторі, то можна використовувати відпрацьовану воду для поливу городу. Для системи потрібне постійне тиск в трубах не нижче 3 атм. Якщо тиск низький, наприклад, у жителів 8 - 9 поверхів, то доведеться встановлювати насос, а це додаткові гроші і деяка галасливість в квартирі.
Отже, який фільтр для води вибрати для квартири або будинку? Здебільшого зворотний осмос підійде в тих випадках, коли вода у водопроводі дуже низької якості або має багато домішок. В інших випадках проточного пристрою буде достатньо. Зверніть увагу на рейтинг кращих моделей кожного типу, призначених для холодної води.